Niezależnie czy jesteśmy właścicielem firmy sprzedającej konkretny produkt, usługę lub planujemy założyć blog, jedno jest pewne – potrzebujemy strony internetowej. W dzisiejszych czasach możemy wybierać między setkami systemów zarządzania treścią CMS. Jest to oprogramowanie pozwalające na tworzenie i modyfikowanie treści na www bez większej znajomości wiedzy technicznej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż większość tych platform to open source czyli są darmowe. Według wielu źródeł najpopularniejszą taką aplikacją jest WordPress.

Dlaczego WordPress jest tak popularny?

Popularność WordPressa wynika z kilku powodów. Po pierwsze jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie. Zasadniczo nawet osoby, które pierwszy raz mają do czynienia z tworzeniem strony internetowej powinny sobie poradzić. Po drugie olbrzymia społeczność, która cały rozwija możliwości WordPressa poprzez tworzenie nowych wtyczek powodują, że nawet 50% nowych stron powstaje w oparciu o ten CMS. Ogromny wybór pluginów oraz motywów powoduje, że możemy stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony. Po trzecie ilość profesjonalnych firm obsługujących ten system daje pewność, że zawsze otrzymamy niezbędną pomoc. Wsparcie dla WordPress w WP-Opieka to oferta skierowana zarówno do osób, które nie mają czasu samodzielnie prowadzić swojej strony, jak i tych, które sobie nie do końca z nią radzą.

Po zgłoszeniu się do WP-Opieka zostaje przydzielony nam dedykowany opiekun, dzięki temu zawsze kontaktujemy się z tą samą osobą. Dodatkowo otrzymujemy dostęp do systemu zgłaszania zleceń, w którym możemy śledzić postęp prac. Warto śledzić aktualne promocje, w tej chwili na start otrzymujemy gratis serwer oraz certyfikat SSL. Jeżeli chodzi o koszty kompletnej obsługi WordPressa przez profesjonalną firmę w tej chwili nie są one duże w porównaniu do tego co było kilka lat temu. Coraz większą konkurencja powoduje, że jest to usługa, na którą mogą sobie pozwolić, nie tylko firmy, ale także blogerzy. Należy także wziąć pod uwagę, że w całkowitym rozliczeniu i tak wyjdziemy na plus, zdecydowanie taniej jest to zlecać agencji niż stworzyć nowy etat.

Pamiętajmy także, że największa zaleta WordPressa jest jednocześnie wadą. W związku z tym, że jest to system open source do jego kodu źródłowego ma dostęp każdy, co automatycznie zwiększa niebezpieczeństwo ataku na naszą stronę. Bardzo ważne jest, aby wyeliminować jak najwięcej zagrożeń. W zależności od naszych umiejętności i wiedzy na ten temat możemy zadbać o to samodzielnie lub zlecić to specjaliście.

Postaw na WordPress!

Wybierając WordPressa mamy pewność, że za oprogramowaniem stoi cała infrastruktura: społeczność, dodatki, instrukcje, wsparcie techniczne czy agencje kompleksowa zajmujące się stronami opartymi o ten system. Prawdopodobnie nie ma programisty, który nigdy nie pracowałby na WordPressie. To wszystko powoduje, że możemy być pewni, że w razie trudności zawsze znajdziemy pomoc. Co więcej duża ilość użytkowników powoduje, że system ten jest cały czas ulepszany pod kątem zarówno funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa.

fot. pixabay.com