Zdecydowanie najbardziej powszechnym źródłem informacji o ofertach nieruchomości jest Internet. Pozostałe zasoby mają raczej marginalne znaczenie i należy je potraktować jako ewentualne dopełnienie poszukiwań.

Poszukiwanie nieruchomości w Internecie

Na początku, kiedy wiemy czy chcemy działkę, dom czy mieszkanie, i ile miałby mieć pokoi, należy się zastanowić: czy chcemy rozpocząć poszukiwania samodzielnie czy z pomocą biura nieruchomości?
Postanowiliśmy sami wyszukać okazji na rynku nieruchomości w Ciechocinku. Z pomocą w przeszukiwaniu ofert przychodzi nam Internet. Do wyboru mamy tu dziesiątki portali specjalizujących się w zamieszczaniu ofert sprzedaży, najmu. W większości możemy spotkać ogłoszenia uzupełnione także o zdjęcia lokali i działek, dzięki czemu nie wychodząc z domu możemy dokonać wstępnej selekcji. Problemem mogą okazać się nieaktualne ogłoszenia. Zarówno sami właściciele mieszkań, jak i pośrednicy, zapominają o bieżącym usuwaniu nieruchomości już sprzedanych.
Poszukując samodzielnie nieruchomości w Ciechocinku możemy także popytać mieszkańców wybranej przez nas okolicy czy nie wiedza nic o sprzedawanych lokalach. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób nie znających się na prawie i wycenie nieruchomości. Chęć zaoszczędzenia na prowizji pośrednika może jednak drogo kosztować.

Poszukiwanie mieszkania z biurem nieruchomości

Biura nieruchomości oraz pośrednik nie jest po to aby wyciągnąć z nas pieniądze za nic, ale właśnie po to, by oszczędzić nasz czas, nerwy, pomóc w znalezieniu tego czego szukamy i bezpiecznie dobrnąć do końca transakcji. Brak wiedzy o rynku nieruchomości może skutkować przepłaceniem za dany lokal. Zadaniem pośrednika jest nie tylko wyszukiwanie i prezentowanie mieszkań czy domów ale dokładne sprawdzenie oferowanej inwestycji.
Wybierając biuro nieruchomości warto kierować się poleceniem innych osób lub sprawdzić opinie w Internecie. Nic nie zastąpi osobistego kontaktu z pośrednikiem, który po wysłuchaniu naszych oczekiwań, przedstawi oferty zgodne z naszymi wyobrażeniami o wymarzonej nieruchomości. Zaufany pośrednik może okazać się prawdziwym wsparciem na drodze do własnego „M”.