Jednym z pytań, jakie zadają sobie mieszkańcy Ciechocinka jest to, czy w naszym mieście powstaną nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus? Na razie władze miasteczka nie podpisały listu intencyjnego, więc trudno coś konkretnego powiedzieć. Podpytywaliśmy w Urzędzie Gminy, ale również nie umiano nam nic powiedzieć.

Mieszkanie Plus – co warto wiedzieć?

Mieszkanie Plus nie ma mieć żadnych limitów, ani wiekowych ani dochodowych. Skierowane jest do osób, których nie stać na kredyt hipoteczny, a nie otrzymały mieszkań komunalnych. Pierwszeństwo będą mieć rodziny wielodzietne, nie przesądza to jednak możliwości otrzymania mieszkania przez osoby bezdzietne.

Kryterium dochodu ma określać kolejność otrzymania mieszka, jednak nie będzie oznaczało, że osoby z dużymi dochodami nie otrzymają wsparcia- po prostu mają czekać dłużej. Koszt najmu mieszkania ma się wahać od 10 do 20 złotych za 1m2. Jeśli zdecydujemy się na dochodzenie do własności – będzie o 20% wyższy.

To czołowe założenia programu Mieszkanie Plus. Oprócz tego rząd chce wspierać oszczędzenia na budowanie oraz racjonalizację najmu. Zobaczymy oczywiście co z tego wyjdzie.

Harmonogram Mieszkanie Plus

Pierwsze mieszkania mają być oddane do użytku już w 2018 roku. Wnioski w pilotażowych miejscowościach mają być składane od 2017 roku, prawdopodobnie w ostatnim kwartale.