Twój przyjaciel lub ktoś z rodziny stał się szczęśliwym posiadaczem nowego mieszkania? Z tego powodu coraz szybciej zbliża się termin parapetówki, a Ty nadal nie wiesz jaki prezent można wręczyć z tej okazji? Spokojnie! Przygotowaliśmy kilka przykładów ciekawych i oczywiście praktycznych prezentów na parapetówkę!

Hossa na rynku mieszkaniowym

Boom mieszkaniowy w naszym kraju trwa w najlepsze! Kupno mieszkania ma nie tylko zaspokoić potrzebę posiadania swoich własnych “czterech kątów”, ale również w wielu przypadkach, traktowane jest jako dobra i bezpieczna inwestycja na przyszłość. Jak wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, już w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku, Polacy na kupno nieruchomości, przeznaczyli z własnej kieszeni prawie 5 miliardów złotych! W przypadku mieszkań sprzedanych w największych miastach, aż 71 procent z nich było kupionych z oszczędności, bez dodatkowego wsparcia kredytami hipotecznymi. Tak duży popyt, utrzymuje się pomimo stale rosnących cen nieruchomości z drugiej ręki, jak i cen transakcyjnych nowych mieszkań. Trend ten nie powinien się również zmienić w nadchodzącym roku.

Czym kierować się wybierając odpowiedni prezent?

Może również ktoś z Twoich znajomych lub rodziny stał się posiadaczem wymarzonego mieszkania i zaprasza Cię na parapetówkę? Warto pamiętać, że w żadnym wypadku nie wypada przychodzić na nią z pustymi rękoma. Podczas tego ważnego wydarzenia należy pogratulować nowej inwestycji i obdarować gospodarzy chociażby malutkim drobiazgiem, przydatnym na co dzień, który będzie im o Tobie przypominał.

Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego prezentu, jak wiadomo byłoby zapytanie właścicieli, jakich akcesoriów, czy sprzętu jeszcze nie mają. Jednak nie zawsze jest na to czas lub też jesteś zwolennikiem niespodzianek. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, dobrze będzie jak wybrany przez Ciebie prezent dopasujesz do stylu w jakim zostało urządzone mieszkanie. Ważne jest również, aby uwzględnić przy tym także jego kolorystykę, a także zainteresowania gospodarzy.

Na pewno więcej radości i szczęścia przyniesie upominek przemyślany i oryginalny, a nie taki, który sprawia wrażenie pierwszej, lepszej rzeczy wziętej z półki sklepowej. Ile należy przeznaczyć na prezent na parapetówkę? Oczywiście tutaj wszystko zależne jest od kwoty, którą dysponujesz, ponieważ piękny upominek można kupić za kilkadziesiąt jak i kilkaset złotych. Nawet jak nie posiadasz odpowiedniego budżetu na ten cel, to możesz skorzystać z darmowej chwilówki https://enerad.pl/finanse/chwilowki/darmowe/, którą oddasz w wybranym przez siebie terminie.

Najciekawsze propozycje prezentów na parapetówkę

Pamiętaj również o tym, żeby przed wybraniem się na zakupy, skontaktować się z pozostałymi gośćmi, w celu przedyskutowania potencjalnych propozycji, dzięki czemu upominki się nie zdublują. Przedstawione przez nas prezenty są tylko propozycją i oczywiście nie dajemy gwarancji na to, że sprawdzą się w każdym przypadku. Jednak warto zastosować się do wymienionych wskazówek. A więc, niezwykle praktyczne i przydatne w każdym domu są na pewno: ręczniki, pościele, a także wszelkiego rodzaju akcesoria i sprzęt kuchenny (mogą to być np. filiżanki, czy ekspres do kawy, puszka na ciasta i słodycze, zestaw talerzyków lub sztućców, wiszące doniczki na zioła).

Do każdego pomieszczenia pasują również kwiaty doniczkowe, książki i ozdobne poduszki. Dodatkowo, gospodarzy ucieszy na pewno zestaw wystawnych kieliszków do wina, szklanek do drinków, czy kubków. Można również postawić na coś dekoracyjnego np. ramkę na zdjęcia, obraz lub plakat na ścianę, świeczniki lub inne piękne ozdoby do salonu, czy sypialni. Oczywiście jeśli dysponujesz większym budżetem to możesz rozważyć kupno sprzętu RTV i AGD.