Bardzo rzadko w Polsce decydujemy się na kupno mieszkań z gotowym wyposażeniem, pod tzw. klucz Wolimy, pewnie słusznie, urządzić je całkowicie po swojemu. Rodzi to jednak niemałe koszty. Sprawdzamy, czy opłaca się wykańczać mieszkanie dzięki kredytowi.

A dokładniej dzięki kredytowi gotówkowemu. Dlaczego akurat dzięki niemu? Ponieważ, umożliwia on znaczną swobodę działań w newralgicznym momencie, jakim jest wykończenie mieszkania. Dowolny cel kredytowania pozwala na elastyczne podejmowanie decyzji w sprawie sprzętów czy mebli, których potrzebujemy w nowych własnych czterech kątach.

W czym jest lepszy kredyt gotówkowy od hipotecznego?

Nasz pogląd na wygląd mieszkania może podczas jego urządzania ewoluować nie tylko przez zmianę naszego zdania w sprawie umeblowania czy koloru ścian, ale i wskutek różnic cen poszczególnych materiałów czy elementów wyposażenia. Biorąc kredyt hipoteczny na wykończenie mieszkania, musimy jasno określić przeznaczenie wydatkowanych środków. Dodatkowo, w ten sposób sfinansujemy jedynie określone elementy wyposażenia. Koszty zakupu mebli, wynajęcia fachowców będą musiały znaleźć się w dokumentach i fakturach. Kredyt gotówkowy, w porównaniu z tym rozwiązaniem, umożliwia wielką swobodę działania.

Oznacza poza tym szybkość działania, na której szczególnie nam zależy będąc już tylko o parę kroków od wprowadzenia się do własnego M. Wstępna decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego może zostać podjęta nawet w kilka godzin. Wypłata środków zajmuje bankowi maksymalnie kilka dni. Wszystko ułatwia oczywiście Internet – kredyt online można otrzymać nawet tego samego dnia.

Możliwe to będzie jedynie w przypadku pozytywnej oceny zdolności kredytowej, bo wbrew czasami pojawiającej się opinii, banki muszą zbadać wiarygodność kredytową swojego przyszłego klienta. Nie udzielą kredytu osobie posiadającej złą historię kredytową i problemy z terminową spłatą rat, które mogą się przecież powtórzyć.

Ranking kredytu gotówkowego  – od tego należy zacząć

Kredyt gotówkowy to o wiele prostszy produkt od kredytu hipotecznego. Jednak i tu trzeba uważać na parę aspektów, decydujących o tym, ile ostatecznie oddamy bankowi. Niezależnie od tego, na jak bardzo promocyjne warunki oprocentowania i/lub prowizji trafimy, zawsze spoglądajmy na wartość rzeczywistego oprocentowania. To właśnie ono oddaje wszystkie koszty i opłaty ukryte w danej ofercie.
Jednak by nie tracić tak cennego przy urządzaniu mieszkania czasu, lepiej zajrzeć w sprawdzony ranking kredytów gotówkowych – gotówkowe.net i nie przeglądając stron najlepszych banków sprawdzić w jednym miejscu, gdzie najlepiej dostosujemy wysokość raty do całkowitych kosztów i wspomnianego oprocentowania rzeczywistego.

Wskaźnik ten powinien nam bowiem służyć w wyborze najatrakcyjniejszych ofert. Dopiero po przeanalizowaniu wysokości prowizji, czasu spłaty zobowiązania czy skalkulowaniu ewentualnych korzyści wynikających ze skorzystania z dodatkowych produktów obniżających oprocentowanie podejmiemy w pełni racjonalną decyzję. A szkoda byłoby przecież na koniec zepsuć sobie świętowanie wprowadzania się do mieszkania umeblowanego wg naszego pomysłu przez urządzenie go w sposób powodujący duże koszty.